• DALMAÇYALI ISI YALITIM

  • Garantili Isı İletkenlik Katsayısı: Isı iletkenlik katsayısı λD = 0,033 W/mK’dir. Polistren yapısındaki ideal karbon oranı ile standart EPS ısı yalıtım levhalarına oranla %20 daha iyi ısı yalıtım değerine sahiptir.
  • Yüksek Su Buharı Geçirgenliği: Yüksek su buharı geçirgenliğine sahiptir.(µ=20-40) Yapılarda nem, rutubet ve küf oluşumunu engeller.
  • İdeal Basma Dayanımı: Yapılarda tüm mekanik yüklemelere dayanabilecek yeterliliktedir. Genleşme, büzülme ve duvarların çalışmasından kaynaklanan sıva, boya ve kaplama çatlaklarının oluşmasını önler.
  • Standart Üretim Yoğunluğu, Kalıcı Gönye Kararlılığı ve Yüzeysel Düzgünlük: Üretimden sonra standartlara uygun olarak dinlendirilerek mükemmel boyut dengesine ulaşır, zamanla gönyeden sapma olmaz.Su emmeye karşı direnç: Suya karşı yüksek dirençli yapısı ile ısı yalıtım performansını ilk günkü seviyesinde korur.

EPS ISI YALITIM

Expande Polistren Sert Köpük (EPS - Genleştirilmiş Polistren) köpük halindeki, termoplastik, kapalı gözenekli tipik olarak beyaz renkli bir ısı yalıtım malzemesidir.
Polistren taneciklerinin şişirilmesi ve birbirine kaynaşması ile elde edilen EPS (Genleştirilmiş Polistren sert köpük) ürünlerde, taneciklerin şişirilmesi ve köpük elde edilmesi için kullanılan şişiricigaz "Pentan" dır. Pentan tanecikler içinde çok sayıda küçük gözeneklerin oluşmasını sağladıktan sonra üretim sırasında ve üretimi takiben çok kısa sürede hava ile yerdeğiştirir. Böylece EPS levhaların bünyesinde bulunan çok sayıda (1m3 EPS'de 3-6 milyar) küçücük kapalı gözenekli hücreler içinde durgun hava hapsolur. Malzemenin % 98'i hareketsiz ve kuru havadır.  

 XPS ISI YALITIM

Polistiren' den ekstrüzyon yöntemi ile üretilmiştir.

XPS Isı Yalıtım, Kullanım alanlarına göre çeşitli boyutlarda ve yoğunlukta üretilebilmektedir.

XPS Isı Yalıtım, Mükemmel ısı yalıtımı sağlar. Isı Kayıplarını azaltır.

XPS Isı Yalıtım, Isı iletkenlik hesap değeri TS EN 13164 standartlarına uygundur.

XPS Isı Yalıtım, Su buharı difüzyon direnç değeri TS EN 13164 standartlarına uygundur. 

XPS Isı Yalıtım, Kullanım Sıcaklık ayarı -50 ile +75 C arasındadır.

XPS Isı Yalıtım, %100 kapalı gözenekleri sayesinde homojen hücre yapısına sahiptir.

XPS Isı Yalıtım, Basma dayanımı ve boyut stabilitesi yüksektir.

XPS Isı Yalıtım, E sınıfı yanmaz, alev yürütmez özelliğine sahiptir.